SON DAKİKA
haberL haberR

Aydan Şener sırrını açıkladı

11.11.2012 07:00  

Yıllardır güzelliği ile büyüleyen Aydan Şener pürüzsüz cildinin sırrını ilk kez anlattı.

Aydan Şener sırrını açıkladı
Ben yemek yapmayı çok severim. Diyelim ki bir şey yaparken yoğurt ya yumurtanın akı elimde kaldı. Onları alır yüzüme sürerim.

Saygın bir şöhretim olduğunu düşünüyorum

- Siz magazin desteği olmadan ayakta duran isimlerden misiniz?

Ben her zaman samimi olmaya çalıştım. Bu yüzden saygın bir şöhretim olduğunu düşünüyorum. Hiçbir zaman oynamadım. Ağırbaşlı bir çizgi çizdim. Özümde çocuksu taraflarım çoktur ama bunu çok fazla göstermedim. Hayatımı kamera önünde yaşamadım. Aile düzenimi korumaya çalıştım. İnsanlar her zaman beni merak etti. Popülerliği değil, kalıcılığı seçtim. Ben bu sözlerimi 20 yıl önceki röportajlarımda da söyledim. Çok fazla çalışmadan, sahne yapmadan, bir takım sansasyonlara karışmadan çok şükür saygın şöhret oldum. Çok az sanatçıya nasip olacak bir şey çok mutluyum.

- Halk polemiğe giren sanatçıları daha mı çok seviyor?

Bir dönem bu çok modaydı. Herkes birbirine laf atıyordu. Çok şükür ben böyle şeyler yaşamadım. Aslında oyunculardan çok sahne sanatçıları birbirina laf atıyor. Sadece oyunculuk yapanların polemiğe ihtiyacı olmaz.

- Aydan Hanım, karşınızdakine "Soğuk ve mesafeli" izlenimini veren görünümünüzü, hiç eleştirip yargıladınız mı?

Öyle mi görünüyorum? Bunu başkalarından duyuyorum, evet. Bu durum aslında benim çekingenliğimden kaynaklanan bir şey. Yani çok kolay insanlara yaklaşamıyorum. Aslında o kesinlikle soğukluk değil. İnsanlar beni tanıyınca şaşırıyorlar. "Seni hiç böyle bilmezdik. Esprili, komik ve sıcak biriymişsin" diyorlar. Biraz da iyi oluyor bence. İnsanlarla mesafe koymakta yarar var. Kimse bana laubalilik yapamıyor. Öyle vıcık vıcık ilişkileri de sevmiyorum. Çok çabuk güvenemiyorum insanlara. Ama güvendiğim zaman da, sevdiğim zaman da kalbimi her şeyimi onlara açıyorum.

-Aydan Şener'in güzellik sırrını söyler misiniz?

Aynaya baktığımda yıllar öncesine göre kendimi daha güzel buluyorum. Yaşanmışlıklar yüzde gözlerde mutlaka olmalı zaten. Eski resimlere baktığımda bakışlarımın ne kadar saf çocuksu olduğunu görüyorum. Ama şimdi olgun, oturmuş ve yaşanmışlıklar var. Çok daha güzel bu. Genetiğim iyi. Genç durmamı sağlayan şey annemde bana geçen bir özellikÖ Ama ben bakıp da "Aman ben ne güzelim" diyen bir tip değilim. "Ben güzelim" deyip de hiçbir zaman ortalara düşmedim. Öyle şeylere çok değer vermedim. İnsanlar beni öyle görüyorlarsa ne mutlu bana diyorum. Yıllar bana çok acımasızca davranmadı; en azından öyle düşünüyorum. Bunun haricinde yüzüme doğal maskeler yaparım. Ben yemek yapmayı da çok severim. Mutfağa girip 3-4 saat 5-6 çeşit yemek yapıp çıkarım. O bana dinlenme olur. En güzel kararlarımı mutfakta veririm. Yemek yaparken çok düşünme imkanı bulurum. Diyelim ki yoğurt kaldı, yumurtanın akı kaldı elimde, onları alır yüzüme sürerim. Karbonatla yumurta akını karıştırıp yüzüme sürerim bazen. Kivi varsa onu soyarım, yüzüme sürerim cildim C vitamini alsın diyeÖ Ben böyle doğal şeyler çok yaparım. Ellerime de sürerim.

E VİTAMİNİ İÇERİM

- Saçlarınıza bir şey uyguluyor musunuz?

Badem yağı, susam yağı, argan yağı, ısırgan otu ve çam terebenti yağını karıştırıp haftada bir iki kere saçıma sürerim. Oradan artan yağı yüzüme de sürerim. Bence yarıyor. Beslenmeme çok dikkat ederim. Multi vitamin alırım. E vitamini kürleri içerim. Kalsiyum sürekli alırım. Balık çok yiyorum. Haftanın iki yada üç günü mutlaka balık yerim. Somon çok severim. Sebze yemeği çok seviyorum. Üç öğün yemek yiyince kilo alıyorum. 2 öğün yemek yiyorum. Öğlenleri atlayıp akşamları yiyorum.

- Kaç kilosunuz?

Şu anda 62.

Benim yüzümde ne botoks ne dolgu var. Yüzün karakteristik ifadesinin bozulmasına karşıyım. Botoks yaptıranlar birbirine benziyor.


Paraya asla önem vermem

Hiç parasızlık çektiniz mi?

Allah'a şükür hiç yaşamadım. Ayrıca ben çok fazla parayı sevmem ve değer vermem. Hırslı bir insan değilim. Artık hırslı insanları, paraya tapan insanları ya da hala güzelliğinin derdinde olan insanları gülümseyerek izliyorum. Çünkü çok boş Hayat çok kısa ne olursa olsun kim olursan ol, gideceğimiz yer kara toprak. Benim amacım, kimseye muhtaç olmadan yaşayacak güce sahip olmak. Huzurlu olayım, borcum harcım olmasın, sevdiklerim sağlıklı olsun bu bana yeter. Hiçbir şeyin hırsında değilim. Annemi de kaybettim bütün bunları daha iyi anladım.

'Oyuncu olmasaydım dedim'

Arada sırada 'Keşke oyuncu olmasaydım" dediğim oldu. 3-5 ay ya da 1 sene çok büyük paralar kazanıyoruz, ondan sonra uzun süre hiçbirşey yapmıyorsunuz. bu sıkıntılı bir durum. Dünyan büyüdükçe beklentilerin artıkça mutsuzluk da geliyor. İsteklerin artıkça yalnızlaşıyorsun. bazen köydeki kadınlara özeniyorum.

Müthiş bir cadı da olabilirim

Size taş atana karşılık verir misiniz, yoksa susar mısınız?

Genelde sakin bir yapım vardı. Polemiğe girmeyi sevmiyorum. Bana laf atan insanlar olmadı. Ama çok da damarıma basılırsa tabii ki cevabını da veririm. Müthiş bir cadı olabilirim. Haksızlığa bir kere hiç tahammülüm yoktur. Hakkımı sonuna kadar ararım da korurum da. Terbiyesizce bir yaklaşım olursa mutlaka benden fazlasıyla karşılığını görür. Ama genel olarak polemiklerle gündeme gelmeyi tercih etmem.

ŞEBNEM ÖZCAN - BUGÜN GAZETESİ

Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
Habere Yorum Yazın
Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
kızım hakikaten güzelsin ama bu güzelliği sana ne yoğurt nede yumurtanın akı nede vs.başka şeyler vermiş. bu güzelliği sana allah vermiştir. bunca yıl daha bunun farkına varamadıysan nafile yaşamışsın.
vatandaş mustafa - 11:16, 13 Kasım 2012 Salı
bırak bu ayakları işin sırrı fondatön yoksa olmuş harabe
KOMİK - 11:44, 12 Kasım 2012 Pazartesi
ne güzelliği,mumyaya dönmüş..
mh - 18:31, 11 Kasım 2012 Pazar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın