haberL haberR
0 facebook twitter googleplus

Eray Özbal bakın kim çıktı? Eray Özbal kimdir?

Ana Sayfa » Magazin » Eray Özbal bakın kim çıktı? Eray Özbal kimdir? haberi
07 Ağustos 2013 Çarşamba, 11:27
Narkotik polisinin uyuşturucu operasyonundan Eray Özbal çıktı. Ünlü isimlerin uyuşturucuyu Yeşilçam’ın emektar oyuncusu Eray Özbal’dan aldıkları belirlendi...
Eray Özbal bakın kim çıktı? Eray Özbal kimdir?
Eray Özbal kimdir? Eray Özbal,1957 yılında Gaziantep'de dünyaya geldi. Sanatçı 1976 yılında konservatuar sınavına girmiş ve kazanmıştır. Konservatuara girdiği ilk yıl "Yarım Elma" adlı oyunda oynama başarısı göstermiştir. 1977 yılında ilk sinema filmi olan Sevgili Oğlum da oynamış Bir sonraki yıl Ferdi Tayfur ile Nejla Nazır ın başrolde oynadığı Batan Güneş Filminde Kemal rolünü oynaması için teklif almıştır.

Onlarca filmi bulunan Eray Özbal,1986 yılında itibaren oyunculuğu bırakarak yönetmenliğe başlamış, 1986 yılında Değirmen filminde ilk olarak yönetmen yardımcısı olarak bu işe başlamıştır. Şu anda yönetmen, oyuncu ve reklamcı olarak hayatını devam ettiren Özbal geçtiğimiz sezon son bulan "Adını Feriha Koydum" adlı tv dizisinde "Ünal Sarrafoğlu" karakterini canlandırmıştır.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 1 yıl önce torbacı olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik çalışma başlattı. Beşiktaş, Şişli ve Beyoğlu’ndaki 22 torbacı tek tek teknik ve fiziki takibe alındı. Aralarında Yeşilçam oyuncusu Eray Özbal’ın da bulunduğu torbacıların ünlü sinema ve dizi oyuncuları ile irtibatlı oldukları belirlendi.

Teknik ve fiziki takibin ardından polis dün sabah saatlerinden 60 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenledi. İstanbul’da Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Kartal ve Beyoğlu, İzmir’in Çeşme, Aydın’ın Kuşadası ve Muğla’nın Bodrum ilçelerindeki baskınlarda 19 torbacı gözaltına alındı.

BARDA EĞLENİYORDU

Operasyonda oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Engin Günaydın, Engin Altan Düzyatan, Özge Özpirinçci, Şahin Irmak, Nehir Erdoğan, Hakan Yılmaz, İlker Aksum, Gökçe Özyol, Murat Yıldırım, Murat Eken, Burçin Terzioğlu, Ersin Korkut, yönetmen Mehmet Kaya Hakyemez, müzisyen Orçun Koray Candemir ve “Hakim Bey” şarkısıyla ünlenen Mehmet Erdem’in aralarında bulunduğu 29 isim ise “İçicilik ve temin etmek” suçlamasıyla gözaltına alındı.

Oyuncu Hakan Yılmaz, eşi ve arkadaşlarıyla Gündoğan beldesindeki bir restoranda yemek yerken, Özge Özpirinçci ise Bitez’de bir barda eğlenirken gözaltına alındı. Şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sorguya alındı

Evinden esrar serası çıktı

Polis, baskında gözaltına alınan zanlılarla birlikte 15 kilogram esrar, 5 kilogram ecstacy, bir miktar kokain, esrar yapımında kullanılan malzemelerle birlikte hassas terazi ele geçirdi. Polis asıl şoku Yeşilçam oyuncusu Eray Özbal’ın evine düzenlediği baskında yaşadı. Özbal’ın Beyoğlu Cihangir’de bulunan evini “esrar serası” haline getirdiği ve ünlü isimlerle direkt bağlantı kurduğu belirlendi.

‘Karadayı’ baba evinde gözaltına alındı

Ünlü aktör Kenan İmirzalıoğlu’nun Ankara’nın Bala ilçesine bağlı Üçem Köyü’nde ailesine ait evde gözaltına alındığı öğrenildi. İstanbul’dan gelen narkotik polisine teslim edilen İmirzalıoğlu, uçakla İstanbul’a gönderildi. Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emriyet Müdürlüğü’ne getirilen İmirzalıoğlu, basın mensuplarının “Niçin gözaltına alındınız” sorularına “Birazdan öğreneceğim” cevabını verdi.