haberL haberR
1 facebook twitter googleplus

Med Cezir 1. bölüm full hd izle MED CEZİR HEMEN İZLE

Ana Sayfa » Magazin » Med Cezir 1. bölüm full hd izle MED CEZİR HEMEN İZLE haberi
15 Eylül 2013 Pazar, 12:03
Star TV'nin yeni dizisi Med Cezir'in 1. bölümü 6 Eylül Cuma günü ekranlara geldi. Başrollerinde Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya'nın bulunduğu Med Cezir dizisinin 1. bölümü yayınlandı...
Med Cezir 1. bölüm full hd izle MED CEZİR HEMEN İZLE
ABD'de yıllarca büyük ilgi gören O.C dizisinden uyarlanan Med Cezir dizisinin 1. bölümü yayınlandı. Ay Yapım'ın hazırladığı Med Cezir'in senaryasunu Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu yazıyor. Med Cezir'in yönetmenliğini ise Ali Bilgin yapıyor. Dizinin başrollerinde Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya yer alırken onlara Barış Falay, Mine Tugay, Şebnem Dönmez, Hazar Ergüçlü, Taner Ölmez, Murat Aygen ve Can Gürzap eşlik ediyor.

İşte Med Cezir 1. bölümde yaşananlar...

İstanbul’un kenar mahallelerinden birinde, Tozludere’de yaşayan Yaman’ın başı ağabeyi yüzünden büyük derde girer. O güne kadar kaderini değiştirmek için başarılı bir öğrenci olmaya çalışan Yaman, O gece, istemeden suçla tanışır. Ve Yaman’ın temiz sicili lekelenir.
Yaman bütün ümitlerini kaybettiği anda, Av. Selim Serez’le tanışır.  Selim, Yaman’ın üstüne bulaşan çamurun arkasında, gelecek vaat eden bir genç adam olduğunu görür. Beladan uzak durmak için çırpındıkça daha çok batan Yaman’ı kendi gençliğine benzetir ve bu çocuğun hikayesinin,  demir parmaklıklar ardında son bulmasına izin vermez. 

Yaman zengin bir avukat olan Selim’in yardım teklifini, önce (gerçek olamayacağını düşünerek) ciddiye almaz, ama eve döndüğünde  çıkan olaylardan sonra  artık hayatına kaldığı yerden devam edemeyeceğini anlar. Yoksul evden yükselen sesler bir kez daha Selim’e kadar ulaşır.  Yaman bu kez Selimin teklifini geri çevirmez  ve kötü bir olay yüzünden hayatına giren bu adamın  araladığı kapıdan bambaşka bir dünyaya adım atar. 

Yaman mucizelere gerçek hayatta yer olmadığını bilse de, o kapıdan içeri girmekten başka şansı olmadığını anlar. Yaman’ı, sırtında taşıdığı geçmişiyle, hiç tanımadığı insanların arasında, Tozludere’dekinden daha zor bir hayat beklemektedir.

MED CEZİR 1. BÖLÜM BURADA:
MED CEZİR OYUNCULARI VE KARAKTERLERİ

Yaman Koper (Çağatay Ulusoy): İstanbul'un kenar mahallelerinden birinde, problemli bir ailede yetişmiş zeki bir genç. Yaman'ın çocukluğu pek çok dram ve travma ile doludur. Babası küçük yaşta evi terk etmiştir ve hayattaki tek rol modeli ağabeyi Kenan'dır ama Kenan Yaman'a farklı görünmeye çalışsa da aslında serserininin tekidir. Küçük yaşlardan itibaren hem çalışıp hem okuyan Yaman, ağabeyi Kenan'ın bir gün kontrolünü kaybetmesi yüzünden hapse girme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Neyse ki Avukat Selim Serezle karşılaşır. Yaman'ın kaderi Serez ailesiyle tanışıp, başta ailenin içine kapanık oğlu Mert olmak üzere tüm ailenin hayatının bir parçası olmasıyla tamamen değişecektir... Ancak geçmişindeki sırlar, eski mahallesi ve ağabeyi, Yaman'ın peşini bırakmayacak yeni hayatındaki kabusları olmaya devam edecektir.

Mira Aksular (Serenay Sarıkaya): Mira, Faruk ve Sude çiftinin büyük kızıdır. Zengin ve güzel olan Mira sosyetenin en renkli, en gözde kızıdır. Önemli bir iş adamı olan Mithat Civanoğlu'nun oğlu Orkun Civanoğlu ile flört etmektedir. Herkes günün birinde evleneceklerini düşünmektedir ancak Mira bütün dünyanın bu ışıltılı hayat gibi olmadığının farkındadır. Yüzeysel değil gerçek ve derin bir ilişki yaşamayı hayal etmektedir ama hayatı aşağı yukarı onun için çizilmiş durumdadır. Annesi Sude'ye kalsa üniversiteye başladıkları ilk gün parmağına yüzüğü takıp Civanoğlu'nun gelini olarak kendini garantiye almalıdır. "Hayatlarına bomba gibi düşen" Yaman'ı ilk gördüğü an, onun farklı biri olduğunu hisseder. Bu fark zaman zaman uzaklaşmalarına sebep olsa da Yaman giderek Mira'nın hayatındaki en özel, en önemli kişi olacaktır.

Mert Serez (Taner Ölmez): Serez ailesinin tek oğlu Mert, varlık içinde büyümüş ve çok zeki bir çocuk olmasığına rağmen içine kapanıktır. Çocukken etrafındaki herkesin önünde olması büyükleri tarafından sempati ile karşılanıp desteklense de, yaşıtlarının ondan uzaklaşmasına neden olmuştur. Giderek yalnızlaşan Mert, çizgi romanlarında çizdiği kahramanlarla arkadaş olur. Yaşıtları tarafından biraz tuhaf bulunan hatta görmezden gelinen Mert, Yaman'ın eve gelişiyle beraber kendisi gibi herkesten farklı, biraz da tuhaf olan gerçek kahramanını bulur. Mert, Yaman sayesinde büyüyecek hatta, çocukluğundan beri aşık olduğu Eylül'le de yakınlaşma fırsatı yakalayacaktır.

Ender Serez (Mine Tugay): Ender Serez, ünlü iş adamı Asım Şekip Kaya'nın (ya da lakabı Bay AŞK'ın) kızı, başarılı bir mimardır. Üniversitedeyken Selim'e aşık olur ve bugüne kadar tek gücü para zanneden Ender, Selim'in "fakir karizmasından" epey etkilenir ve tanışmalarından kısa bir süre sonra, babası Bay AŞK'ın müthiş öfkesine rağmen evlenir. Eevlendikten kısa bir süre sonra da okumaya devam ederken oğlu Mert doğar. Mert'in (yani veliahtın) doğumuyla Baba Asım Şekip Kaya, yıkılmış ve kızıyla barışmak için damadı Selim'e bile katlanmak zorunda kalmıştır. Selim'le aralarında süren soğuk savaş, Yaman'ın hayatlarına girmesiyle daha da kızışacaktır.

Selim Serez (Barış Falay): Selim Serez, yoksul bir aileden olsa da çalışkanlığı ve azmiyle (ve tam her şeyi yitirecekken yardımsever birinin elinden tutmasıyla) hayatı değişmiş, başarılı bir avukattır. Karısı Ender ile üniversitede başlayan aşkları, oğulları Mert'in doğumuyla perçinlenmiş. Karısına deli gibi aşık bir adamdır Selim. Ender yüzünden katlanmak zorunda olduğu zengin çevrenin değerlerinden hoşlanmayan Av. Selim Serez; mert, dürüst çok çalışkan ve esprilidir. Kendi gençliğini gördüğü Yaman konusunda da çok hassastır. Yaman'ın Mert ile kurduğu diyalog onu ailenin içine sokmasına sebep olur. Zaman içinde, Mert'in Yaman'ı kardeşi yerine koyması, Yaman'ın ailedeki yerini sağlamlaştıracaktır.

Eylül Tezerel (Hazar Ergüçlü): Eylül, Mira ile aynı zengin dünyaya gözlerini açmış, yaşadığı çevreden başka hiçbir şeyle çok da fazla ilgilenmeyen, ailesinin imkanlarından sonuna kadar faydalanan hayat dolu, çok renkli bir kızdır. Mira'nın en yakın arkadaşı olan Eylül ünlü Plastik Cerrah Prof. Bülent Buluter'in biricik kızıdır. Birazcık sevgi arsızı olan Eylül hala küçük yaşta hastalık sonucu kaybettiği annesinin boşluğunu dolduramamaktadır. Acısını neşesiyle ve vurdumduymazlığıyla saklayan bir genç kız. Tek takıntısı ve düşmanı ise müstakbel cici annesi Doç. Dr. Gamze Ongun'dur. Eylül deli gibi sevilmek istiyor, ama sağlıklı bir ilişkileri yoktur. Mert'in çocukluğundan beri platonik aşkı olduğunu bilmiyor.