haberL haberR
0 facebook twitter googleplus

Muhteşem Yüzyıl 104. bölüm BURADA-MUHTEŞEM YÜZYIL HD İZLE

Ana Sayfa » Magazin » Muhteşem Yüzyıl 104. bölüm BURADA-MUHTEŞEM YÜZYIL HD İZLE haberi
19 Eylül 2013 Perşembe, 10:58
Muhteşem Yüzyıl'da yeni sezon başlıadı. Muhteşem Yüzyıl yeni sezona muhteşem bir kadro ile merhaba dedi. İşte Muhteşem Yüzyıl'ın 104. bölüm fragmanı ve Muhteşem Yüzyıl'da yaşananlar...
Muhteşem Yüzyıl 104. bölüm BURADA-MUHTEŞEM YÜZYIL HD İZLE
Muhteşem Yüzyıl fanatiklerinin beklediği gün geldi. Dördüncü sezonuna giren Muhteşem Yüzyıl dizisi son sezonu ekranlara geldi. Muhteşem Yüzyıl için 104. bölüm 18 Eylül Çarşamba ekrana geldi ve Son Dem Son Sezon başlamış oldu. Muhteşem Yüzyıl 4. sezon 104. bölümde şehzadelerin ölümcül taht çekişmesi sahne aldı. Taht sancağı için bir ölüm kalım savaşında yaşamanın nasıl bir şey olduğunu bu ilk bölümden görmeye başladık. İşte Muhteşem Yüzyıl yeni sezon 4. bölüm...

Kanuni Sultan Süleyman’ın hayatını anlatan Muhteşem Yüzyıl dizisinin kadrosuna Hürrem olarak Meryem Uzerli’nin yerine diziye katılan Vahide Gördüm’ün yanı sıra Aras Bulut İynemli, Merve Boluğur, Engin Öztürk, Meltem Cumbul, Berrak Tüzünataç, Goncagül Sunar ve Sarp Akkaya gibi isimler dahil oluyor. Dizide Kanuni’nin Şehzade Mehmet’in ölümünden sonra boş kalan taht sancağı Manisa’ya hangi şehzadeyi göndereceği merakla beklenirken; imparatorluğun bu zirve yıllarında şehzadeler arasındaki taht kavgaları gitgide ateşleniyor...

MUHTEŞEM YÜZYIL 104. BÖLÜM FRAGMANI:
MUHTEŞEM YÜZYIL'A YENİ TRANSFER

“Muhteşem Yüzyıl” dizisine Berrak Tüzünataç da dahil oldu. Genç oyuncu, dizinin yeni sezonunda Barbaros Hayrettin Paşa’nın kızı Mihrünnisa’yı canlandıracak.


BERRAK TÜZÜNATAÇA - MİHRÜNNİSA TANITIMMihrünnisa, Şehzade Mustafa’yla aşk yaşayacak. Genç kız, takma isimle yazdığı şiirlerle Şehzade Mustafa’nın dikkatini çekecek. Hürrem Sultan, ikisi arasındaki yasak aşkı bir koz olarak kullanacak.

FATMA HATUN OLDU

Meltem Cumbul, “Muhteşem Yüzyıl” kadrosuna katıldı.  Ünlü oyuncu, dizinin dördüncü sezonunda, Kanuni Sultan Süleyman’ın kız kardeşi, Kara Ahmed Paşa’nın eşi Fatma Hatun’u canlandıracak.

YENİ ŞEHZADELER

Yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği “Muhteşem Yüzyıl”ın dördüncü sezonunda taht savaşları başlıyor. u rekabete katılacak yeni isimler de geçtiğimiz günlerde belli oldu. Mehmet Günsür’ün Şehzade Mustafa’yı oynadığı dizinin yeni bölümlerinde Şehzade Beyazıd’ı Aras Bulut İynemli, Şehzade Selim’i ise Engin Öztürk canlandıracak. Ve kardeşler arasında amansız bir taht savaşı yaşanacak.

HER OYUNCUNUN HAYALİNDEKİ DİZİ

Takvimler 5 Ocak 2011'i gösteriyordu. Türk TV tarihine damga vuran dizilerden biri yani Muhteşem Yüzyıl yayın hayatına başladı. Kanuni Sultan Süleyman ile Hürrem Sultan'ı odak noktasına alan dizi daha yayın hayatına başlamadan tartışmalar başlamıştı. İlk bölümün yayınlanmasının ardından da izi hem izlenme hem de polemik rekorları kırdı. 


Kanuni Sultan Süleyman'ı Halit Ergenç'in canladırdığı dizi o güne kadar kimsenin tanımadığı Meryem Uzerli adlı genç bir oyuncuyu da bir anda şöhrete kavuştudu. Ama hepsi bu kadar değil.

Dizinin ana karakterlerini canlandıran oyuncular bir yana bir çok ünlü de dizinin bir ya da bir kaç bölümüne konuk oarak katıldı. Bazıları kadroya sonradan eklendi ve sezonlar boyu aynı karakteri canlandırdı. Bazıları da birer ya da ikişer bölüm idziye renk kattı.

İşte uzun süreli ya da kısa süreli dizinin kadrosundan gelip geçen o ünlüler. Muhteşem Yüzyıl'ın 'muhteşem konukları.

Ünlü sanatçı Hümeyra da dizinin konuklarından biriydi.

Hümeyra, kum falı bakan Remmal Elmas'ı canlandırmıştı. Remmal Elmas, dizinni 46'ıncı bölümünde yer aldı. Gerçek hayattaki eşi Halit Ergenç'in Kanuni Sultan Süleyman karakterini oynadığı diziye Bergüzar Korel de konuk oyuncu olarak renk kattı.

Korel, dizide Sinyore Teresa karakteriyle ekrana geldi. Korel, konuk olduğu bölümlerde güzelliğiyle de göz kamaştırdı. 

Muhteşem Yüzyıl'ın konuklarından biri de Binnur Kaya idi. Kaya dizinin dokuzuncu bölümünde yer aldı. Muskacı Hatun'u canlandırdı. 

Saadet Işıl Aksoy, dizinin kadrosuna kısa süreliğine giren ünlülerden biri. Aksoy, Macar Prensesi Victoria'yı canlandırdı. Aksoy, sonradan Sadıka adını aldı ve kocasını öldüren Kanuni Sultan Süleyman'dan intikam almaya çalıştı.

Dizinin sürpriz konuklarından biri de Büşra Pekin'di. Pekin, haremdeki kadınlara kumaş getiren Şirin Hatun'u oynadı. Genç oyuncu 60'ıncı bölümde yer aldı. Sözen, diziye 47'nci bölümde katıldı.

Altan Gördüm de dizide tek bölüm konuk oyuncu olarak yer aldı. Oyuncu, Manisa'da Şehzade Mustafa döneminde rüşvet, iltimas suçlamaları ile yargılanarak idam edilmiş olan Osmanlı yönetici Bekir Ağa&yı oynadı. Gördüm, 64'üncü bölümde konuk oldu.

Hande Subaşı da bir kaç bölüm dizide oynadı. Subaşı, Malkoçoğlu Bali'nin sevgilisini canlandırdı. Hande Subaşı, Saliha karakterine hayat verdi. 

Melike İpek Yalova, oyunculuk kariyerine bu diziyle muhteşem bir başlanıç yaptı. Yalova, Kastilya Prensesi Isabella Fortuna'yı canlandırdı. Gerçekte var olmayan bu kurgusal karakter diziye 27'nci bölümde katıldı.

Muhteşem Yüzyıl setinden gelip geçen ünlülerden biri de Melisa Sözen oldu. Hürrem Sultan'ın nedimesi ve Şehzade Mustafa'nın gözdelerinden biri olan Nora ya da sonradan aldığı adıyla Efsun'u oynadı.

Muhteşem Yüzyıl'a sonradan katılan ve uzun süre kalan oyunculardan biri de Burak Özçivit. Genç oyuncu, Malkoçoğlu Bali Bey'i canlandırdı. Özçivit, 26'ncı bölümde diziye katılmıştı. 

Dizinin ilk bölümünde ekrana gelen oyunculardan biri İlker Aksum'du. 1516 ve 1520 yılları arasında görev yapan Kaptan-ı Derya Cafer Ağa'yı canlandırdı. Sadece ilk bölümde yer aldı.

Dizinin ilk bölümünde seyirciyi ekran başına çekenlerden biri de Engin Günaydın'dı. Günaydın, Gül Ağa karakteriyle ekrana geldi. İlk bölümde ekrana gelen Günaydın diziden ayrıldı. Sonra yeniden ekrana döndü.

Altan Gördüm de dizide tek bölüm konuk oyuncu olarak yer aldı. Oyuncu, Manisa'da Şehzade Mustafa döneminde rüşvet, iltimas suçlamaları ile yargılanarak idam edilmiş olan Osmanlı yönetici Bekir Ağa&yı oynadı. Gördüm, 64'üncü bölümde konuk oldu.

Ali Uyandıran da Akkoyunlu sarayının mescid işlerine bakan müezzini Hafız Mehmed'in oğlu Hasan Can olarak ilk bölümünde yer aldı. 

Muhteşem Yüzyıl, yeni sezonda da yaptığı transferlerle çok konuşuldu. Bunlardan biri de Cansu Dere'ydi.Dere, Firuze karakteriyle diziye dahil oldu. Ancak, Dere'nin oynadığı kurgusal karakter kısa bir süre sonra diziden ayrılacak.

Pelin Karahan da sezonun yeni transferlerinden biri. Genç oyuncu, Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan'ın kızı, vezir-i azam Rüstem Paşa'nın eşi ve II. Selim'in kız kardeşi Mihrimah Sultan'ı canlandırıyor.

Sezonun yeni transferlerinden Ozan Güven Rüstem Paşa rolüyle kadroya katıldı. Deneyimli aktör, 1545 yılında Kanuni Sultan Süleyman döneminde şeyhülislam olan İslam bilgini Ebussuud Efendi'yi oynuyor.

Yeni sezonun transferlerinden biri de Tunçel Kurtiz. Deneyimli aktör, 1545 yılında Kanuni Sultan Süleyman döneminde şeyhülislam olan İslam bilgini Ebussuud Efendi'yi oynuyor. 

Diziye geçen sezon Mehmet Günsur katıldı. Günsur, Mahidevran ile Kanuni Sultan Süleyman'ın oğlu Şehzade Mustafa'yı oynuyor.                                                                       

Yeni sezonun çok konuşulan transferlerinden biri de Gürbey İleri. O da Kanuni ile Hürrem'in oğlu Şehzade Mehmet rolünde. 

Dizinin kadrosunda yer alan ünlülerden biri de Serkan Altunorak. Aktör, dizide Taşlıcalı Yahya rolünü üstlendi. 

EKRANA BÖYLE DİZİ GELMEDİ

Muhteşem Yüzyıl son dönem ekrana gelen en parlak dizilerden biri. Durum böyle olunca hakkındaki spekülasyonlar da bitmek bilmiyor. Bazen hiç olmadık isimlerin kadroya katılacağı ileri sürülüyor. Dizinin hayranları günlerce bunu konuşuyor. Bu iddiaların büyük çoğunluğunun gerçeği yansıtmadığı da sonradan ortaya çıkıyor. Bazen de dizide oynamak için can atan bir oyuncu hayal kırıklığını biraz sitemkar biçimde dile getiriyor.

İşte Muhteşem Yüzyıl'ın bir türlü ekrana gelemeyen "sanal" oyuncuları ve diziye gerçekten katılan yıldızlar.

İki sezon boyunca rol aldığı Adnı Feriha Koydum dizisinden ayrılan Hazal Kaya, Son Yaz Balkanlar'a transfer oldu... Büyük umutlarla başlayan dizi çok kısa sürede reyting canavarına kurban gitti. Hatta dizi final bile yapmadan ekrana veda etti. Bunun üzerine hayranları Kaya'nın ne yapacağını tartışmaya başladı. Bir ara genç oyuncunun Muhteşem Yüyıl dizisine transfer olduğu iddiaları ortay atıldı. Hatta bu iddialar basına bile yansıdı.

Kaya'nın Muhteşem Yüzyıl'a katılıp katılmayacağı henüz belirsiz, büyük olasılıkla da bu sezon onu ekranlarda göremeyeceğiz. Ama, tam hayranları da durulmuşken Kaya'nın Aşk-ı Memnu'daki rol arkadaşı ve şu sıralar Muhteşem Yüzyıl'da oynayan Nur Fettahoğlu ile birlikte Jennifer Lopez konserinde görüntülenmesi bu söylentileri yine alevlendirdi.

Kıvanç Tatlıtuğ şu sıralar izlenme oranları da iyi giden Kuzey Güney dizisinde oynuyor. Büyük olasılıkla da bu diziden bir süre daha ayrılmayacak. Ama kısa bir süre önce onun da Kuzey Güney'den ayrılıp Muhteşem Yüzyıl'a transfer olacağı iddiaları ortaya atıldı.

İddialara göre Tatlıtuğ, Kanuni Sultan Süleyman'ın ardından tahta geçen Sarı Selim'i oynayacaktı. Ancak bu iddialara yapımcı Timur Savcı'dan yalanlama geldi..

Muhteşem Yüzyıl'a katılacağı söylenen ünlülerden biri de Serenay Sarıkaya idi. Lale Devri'nden ayrılan Sarıkaya da dizinin kadrosuna katılacaktı.Sarıkaya'nın Twitter'a yazdığı 'Muhteşem Yüzyıl'da Mihrimah rolü yakında" notu bu iddialara yol açtı.

Ancak Lale Devri'nin yapımcısı olan şirket böyle bir durumun sözkonusu olmadığını açıkladı. Bu rol için Tuğçe Kazaz'ın adı geçmiş. Ancak bölüm başına 15 Bin TL isteyine ondan vazgeçildği iddia edilmişti. Mihrimah Sultan rolünü Pelin Karahan oynuyor.

Dizinin kadrosuna katılacağı ileri sürülen ünlülerden biri de Mehmet Ali Erbil'di. Ancak bu da sadece iddia olaak kaldı. Daha sonra Erbil'in Muhteşem Yüzyıl'ı 'ti'ye alan Harem dizisinde oynayacağı ortaya çıktı.

Dizide oynayacağı konuşulanlardan biri de Uçurum dizisinde rol alan İtalyan oyuncu Denise Cappezza. İleri sürülen iddialara göre Cappezza, Uçurum'un yayından kalkmasından sonra Muhteşem Yüzyıl'a transfer olacaktı. Ancak o cepheden de henüz bir ses çıkmıyor.

Muhteşem Yüzıl'da oynayacağı yolunda en çok haberi çıkan yabancı ünlü ise Brad Pitt.. Daha yeni sezon başlamadan Pitt'in konuk oyuncu olarak dizide yer alacağı konuşulmuş ve bu söylenti büyük heyecan yaratmıştı. Ancak Pitt'in dizilye katılması sadece 'söylenti' olarak kaldı. 

Dizide Brad Pitt'in oynamayacağı kesinleşince bu kez Mel Gibson'ın adı geçmeye başladı. Basına da yansıyan iddialara göre Gibson, dizide Moğol komutanını canlandıracaktı. Ancak bu iddia da gerçeğe dönüşmedi. 

Dizide oynamak isteyip reddedildiğini söyleyen Çiğdem Tunç'in sözleri de uzun süre gündem yaratmıştı.