haberL haberR
0 facebook twitter googleplus

MUHTEŞEM YÜZYIL 128. SON BÖLÜM STAR TV CANLI İZLE

19 Mart 2014 Çarşamba, 19:53
Muhteşem Yüzyıl 128. bölüm yine heyecan dolu bir bölümle ekranlara geliyor. Muhteşem Yüzyıl 128. bölüme şehzadeler savaşında ilk kurban veriliyor.. Muhteşem Yüzyıl 128. bölümüyle final sezonunda izleyicisine heyecan dolu dakikalar yaşatmaya devam ediyor. Muhteşem Yüzyıl 128. son bölüm Star TV'den ca
MUHTEŞEM YÜZYIL 128. SON BÖLÜM STAR TV CANLI İZLE
Muhteşem Yüzyıl 128. bölüm yine heyecan dolu bir bölümle ekranlara geliyor. Muhteşem Yüzyıl 128. bölüm Star TV'den canlı yayınlanıyor. Muhteşem Yüzyıl 128. bölüme şehzadeler savaşında ilk kurban veriliyor. Hürrem, Süleyman’ı Selim ve Bayezıd arasındaki savaşı körüklemekle suçluyor. Muhteşem Yüzyıl 128. bölüme Bayezıt kendisine tuzak kuranların peşine düşerken, Selim ifşa olmaktan korkuyor. Peki Muhteşem Yüzyıl 128. son bölümde başka hangi gelişmeler yaşanıyor? Muhteşem Yüzyıl 128. bölümü Star Tv'nin sitesiyle eşzamanlı olarak bugun.com.tr'den canlı olarak izleyebilirsiniz...

MUHTEŞEM YÜZYIL 128. BÖLÜMÜ CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINMuhteşem Yüzyıl 128. bölümde neler yaşanıyor?

Muhteşem Yüzyıl’da bu hafta, şehzadeler savaşında ilk kurban veriliyor!
Hürrem, Süleyman’ı Selim ve Bayezıd arasındaki savaşı körüklemekle suçluyor! Bayezıt kendisine tuzak kuranların peşine düşerken, Selim ifşa olmaktan korkuyor! Süleyman, isyana destek veren Mahidevran’ın tüm servetine el koyuyor. Bayezıt’a tuzak kuranın Selim olduğunu öğrenen Hürrem oğlundan hesap soruyor!Rüstem, Selim’i ifşa etmemek için Hürrem’e şart koşuyor. Fatma ise Nurbanu ve Huricihan’ı birbirine düşürüp haremi birbirine katıyor! Süleyman, isyanın arkasındaki Kara Ahmed’in idamına hükmediyor! Gazanfer’in Nurbanu’ya olan aşkına öyle biri şahit oluyor ki Nurbanu olayı kapatmak isterken kan dökülüyor! Şehzadeleri arasında tercih yapmamaya yemin eden Hürrem taht adayını seçiyor!                                                      
Süleyman’ın taht varisi olarak Selim’i seçmesi Hürrem’i deliye döndürür. Süleyman’ı iki oğlunun arasındaki savaşı başlatmakla suçlar. Süleyman ve Hürrem arasındaki uçurum gitgide derinleşir.
Bayezıt, Rüstem ve Atmaca, Bayezıt’a tuzak kuranların peşine düşer. Selim, Bayezıt’ın adım adım kendisine yaklaştığının farkındadır. İsyana destek verenin Selim olduğunu öğrenen Hürrem deliye döner. Anne oğul arasında kıyamet kopar.
Rüstem, isyana destek verenin Kara Ahmed olduğunu ortaya çıkarır. Süleyman, Kara Ahmed’in idamına hükmeder.
Kötü günleri geride bırakmak için şehzade Murad’ın sünnet düğününün yapılmasına karar verilir. Gazanfer, Nurbanu’ya ilanı aşk eder.Bu ana Nurbanu’nun bir düşmanı tanık olunca ipler kopar. Sarayda kan dökülür. Hürrem ise ettiği yemini bozar ve gönlünde yatan taht varisini açıklar.... 

MUHTEŞEM YÜZYIL 128. BÖLÜM 1. FRAGMANI
MUHTEŞEM YÜZYIL 128. BÖLÜM 2. FRAGMANI
Muhteşem Yüzyıl 127. bölümde neler yaşandı?

Muhteşem Yüzyıl 127. bölümde Süleyman payitahta geri dönüyor. Hürrem ve Süleyman yıllar sonra karşı karşıya geliyor! Atmaca, Bayezıt’a sadakat yemini ediyor. Bayezıt’ın istikbali için iki düşman Atmaca ve Rüstem bir araya geliyor. Süleyman, Rüstem Paşa hakkında kararını veriyor. Bayezıt, Düzmece Mustafa isyanını bastırmak için emir alıyor. Selim’in tuzağına düşen Bayezıt, isyana destek olmakla suçlanıyor. Hürrem oğlunu korumak için Süleyman’ı karşısına alıyor! Hürrem oğulları arasında bir tercih yapmamak için direnirken, Süleyman taht varisini açıklıyor! Süleyman, Bayezıt’ı huzuruna çağırıyor. Şehzade Mustafa gibi ölüme yürümek istemeyen Bayezıt, Süleyman’a isyan mı ediyor? Süleyman kendisine isyan ettiğine inandığı oğlu hakkında ne karar veriyor?Süleyman yıllar sonra payitahta döner. Yaşadıkları acıların ardından Hürrem ve Süleyman için bu karşılaşma hiç kolay olmayacaktır.

Hürrem, Nurbanu’nun Selim’i kışkırttığının farkındadır. Nurbanu’yu sert bir dille uyarır. Huricihan, Bayezıt için Hürrem’le yakınlaşmaya çalışırken, Nurbanu sarayda yeni bir müttefik kazanır.

Bayezıt, Düzmece Mustafa isyanını bastırmak için Edirne’ye gider. Selim’in kurduğu tuzağa düşen Bayezıt, isyana destek vermekle suçlanır. Oğlunun kendisine isyan ettiği düşüncesiyle çılgına dönen Süleyman, Bayezıt’ı huzuruna çağırır. 

Mhteşem Yüzyıl'da Bayezıt, Süleyman’ın huzuruna çıkmakta tereddüt eder. Oğlunun akıbeti için endişelenen Hürrem ise Bayezıt için Süleyman’la karşı karşıya gelir. Süleyman’ın Bayezıt hakkında verdiği karar Bayezıt’ı bir yol ayrımına sürükler. Mustafa gibi kaderine razı mı olacak yoksa kaderini kendisi mi yazacak?

 
MUHTEŞEM YÜZYIL 126. BÖLÜMÜ FULL HD İZLEMEK İÇİN TIKLAYINMUHTEŞEM YÜZYIL 126. BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Muhteşem Yüzyıl’da bu hafta, Bayezıd ve Selim arasında kılıçlar çekiliyor.Hürrem, Cihangir’in ölümünün ardından kaderine sitem ederken, Süleyman çilehanede acısıyla başa çıkmaya çabalıyor. Selim ve Bayezıd cenazede herkesin gözü önünde birbirine giriyor.Mustafa’nın ölümünün ardından saflar değişiyor. Hürrem’in canını yakmak isteyen Fatma, Selim’i desteklemeye karar veriyor. Bayezıt ve Huricihan’ın evliliğini öğrenen Selim, Nurbanu’nun yardımıyla bu evliliği ifşa ediyor! Mihrünnisa ve Mahidevran, Hürrem’le yüzleşmek için payitahta geliyor.Nisa herkesin gözünün önünde Hürrem’i şok eden bir hamle yapıyor. Atmaca ise Rüstem’i öldürmek için harekete geçiyor. Rüstem’in canından can kopuyor! Selim, Hürrem’in Bayezıt’ı korumasını hazmedemiyor. Bayezıt’ın hayatını tehlikeye atacak öyle bir tuzak kuruyor ki, iki kardeş arasındaki masumiyet sona eriyor!                                                    
Çilehanedeki günlerini tamamlayan Süleyman, Mustafa’nın ölümüyle yüzleşmek için Amasya’ya gelir. Taşlıcalı’nın yazdığı mersiyeyi okuyan Süleyman’ın Taşlıcalı hakkında vereceği karar merak konusu olur.
Nisa ve Mahidevran Hürrem’den hesap sormak için payitahta gelir.Nisa’nın Hürrem’in gözlerinin önünde yaptığı hamle herkesi şok ederken, Mahidevran evlat acısıyla Hürrem’in üstüne yürür. Fatma ise Hürrem’in taht adayının Bayezıt olduğunu bildiğinden Selim’in yanına geçer.
Kara Ahmed’in gelişiyle itibarını iyice kaybeden Rüstem saraydan kovulur. Atmaca’nın kendisine kurduğu tuzağı fark edemeyen Rüstem, sevdiği birinin ölümüne şahit olur.
Bayezıt’ın Huricihan ile evliliğini  öğrenen Selim, kardeşine bir oyun oynar. Hürrem ise var gücüyle iki oğlu arasında sulh sağlamaya çalışır. Hürrem’in kendisinden desteğini çektiğini anlayan Selim, Bayezıt’a ölümcül bir tuzak kurar. Selim’in attığı adım ile iki kardeşin savaşı başlar.


Muhteşem Yüzyıl 126. Bölüm 1.Fragmanı:
Muhteşem Yüzyıl 126. Bölüm 2.Fragmanı:Muhteşem Yüzyıl'da Vahide Perçim diziden ayrılıyor

Meryem Uzerli'nin Muhteşem Yüzyıl dizisinden ayrılmasının ardından, yerine Vahide Perçin gelmişti. Vahide Perçin yaptığı açıklamayla dizinin bitmesinin ardından birsüre dinleneceğini söyledi. Vahide Perçin tükenmişlik sendromu yaşıyor!

Muhteşem Yüzyıl dizisine Meryem Uzerli yerine Hürrem Sultan olarak gelen Vahide Perçin hayranlarını üzecek bir karar aldı. Vahide Perçin dizinin final yapmasının ardından ara vereceğini açıkladı.

Hürrem Sultan Vahide Perçin ekranlardan uzak kalacağını açıkladı. Usta oyuncu Vahide Perçin uzun süre ara vermenin ardından Hürrem sultan olarak ekranlara döndü. Vahide Perçin dizinin final yapmasının ardından ekranlara veda edeceğini ve süre ayrı kalacağını söyledi.

Ekranların ilgi ile izlenen dizileri arasında yer alan Muhteşem Yüzyıl dizisinde, Meryem Uzerli’nin yaşadığı Tükenmişlik sendromu sonrası bu kez Vahide Perçin aynı hastalığa yakalandı.

Dizide, Muhteşem Yüzyıl’da Meryem Uzerli’nin “Tükenmişlik sendromuna yakalandım. Artık yokum” demesinden ve diziden ayrılmasından sonra yerine Vahide Perçin yeni Hürrem olarak ekrana gelmeye başlamıştı. Ünlü oyuncu yaklaşık bir sezondur rolünün hakkını fazlasıyla verdi ancak bu arada da önemli bir karar aldı..

Vahide Perçin 11 bölüm sonra final yapacak olan Muhteşem Yüzyıl’dan sonra ekrana ara vereceğini açıkladı“Tükenmişlik sendromu” nedir?

Muhteşem Yüzyıl’ın ünlü oyuncusu Meryem Uzerli’nin Almanya’da bir kliniğe yatarak tedavi olmasını sağlayan ‘tükenmişlik sendromu’ için psikiyatristler uyarıyor: Size de bulaşmış olabilir.

Türkiye Psikiyatri Derneği Ruh Sağlığı ve Medya Çalışma Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Burhanettin Kaya, “tükenmiş” bireylerin bulunduğu ortamlarda, bu sürecin diğerlerini de etkileyebildiğini ve onların da tükenmişlik yaşamalarını kolaylaştırdığını bildirdi.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi de olan Doç. Dr. Kaya, “tükenme” kavramının, yorgunluk, hayal kırıklığı ve işi bırakmayla karakterize bir durumu tanımlamak için kullanıldığını söyledi.

Yapılan çalışmalara göre tükenmişliğin, sağlık çalışanlarında diğer meslek gruplarına göre daha fazla olduğunu, ancak bunun her meslek grubunda görülebileceğini belirten Kaya, şu bilgileri aktardı:

ÜÇ AYRI BİÇİMDE YAŞANABİLİR

“Tükenmişlik, duygusal tükenmişlik, duyarsızlaşma ve azalmış başarı duygusu olmak üzere üç ayrı biçimde yaşanabilir. Bu değişiklikler işe bağlı tutum ve davranışlarda değişikliklerle kendini gösterebilir. Tükenmişliğin temel özellikleri enerji kaybı, motivasyon eksikliği, diğerlerine karşı negatif tutum ve aktif olarak geri çekilmeyi içerir. Bunun yanı sıra fiziksel tükenme, kronik yorgunluk, çaresizlik, ümitsizlik, negatif bir kendilik algısı, duygusal ve zihinsel tükenme de tükenmişliğin göstergelerindendir.”

“DÖRT EVRESİ VAR”

Tükenmenin dört evresi olduğunu ancak bunun kişinin bir evreden diğerine geçtiği kesintili bir süreç şeklinde değil, birbiri içine geçmiş süreçler şeklinde kendini gösterdiğini anlatan Kaya,  “İdealistik Coşku Evresi” olarak tanımlanan birinci evrede yüksek bir umut, enerjide artma ve gerçekçi olmayan boyutlara varan mesleki beklentiler sergilendiğini söyledi.

Bu evrede kişi için mesleğinin her şeyin önünde olduğunu, uykusuzluğa, gergin çalışma ortamlarına, kendine ve yaşamın diğer yönlerine zamanını ve enerjisini ayıramayışına karşı üstün bir uyum sağlama çabası ortaya konulduğunu belirten Doç. Dr. Kaya, ikinci evrenin ise “durağanlaşma” olarak tanımlandığını bildirdi.

Bu evrede artık istek ve umutta azalma yaşandığını, kişinin, mesleğini uygularken karşılaştığı güçlüklerden, daha önce umursamadığı ya da yok saydığı bazı noktalardan giderek rahatsız olmaya başladığını ifade eden Kaya, iş dışında bir şey yapmamanın giderek sorgulandığını dile getirdi.

AŞIRI ENGELLENMİŞLİK DUYGUSU

“Engellenme” diye tanımlanan üçüncü evrede, kişinin insanları, çalışma sistemini, olumsuz çalışma koşullarını değiştirmenin ne denli zor olduğunu fark ettiğini, aşırı bir engellenmişlik ve hayal kırıklığı duygusu yaşadığını bildiren Kaya, “Hasta bu durumda uyum sağlamaya odaklı savunma ve başa çıkma çabalarını harekete geçirir. Kullandığı uyum bozucu savunmalar ve başa çıkma stratejileri ile tükenmişliği daha da ilerletir. Giderek kendini geri çekme, kaçınma şeklinde bireyin kişisel özelliklerine da bağlı olan davranışlar gözlenir” diye konuştu.

Kaya, “Apati” denilen dördüncü evrede ise tepkisizliğin hakim olduğunu, bu evrede duygusal kopma, duyarsızlaşma, donuklaşma, derin bir inançsızlık ve umutsuzluk gözlendiğini anlattı.

Hastanın bu dönemde mesleğini ekonomik ve sosyal güvence için sürdürdüğünü ancak zevk almadığını, böyle bir durumda iş yaşamının kişi için bir doyum ve kendini gerçekleştirme alanı olmaktan uzak bir yer haline geldiğini anlatan Kaya, hastanın sıkıntı ve mutsuzluk veren bir ortamda bulunduğunu söyledi.

Ancak bizler sizlere Vahide Perçin'in bu konuyla ilgili olarak herhangi bir açıklamada bulunamadığını hatırlatmak istiyoruz. Açıklamalar ise buradan aktarılacaktır.

Muhteşem Yüzyıl 125. bölüm  ekranlara gelidi. Muhteşem Yüzyıl 125. son bölümüyle Muhteşem Yüzyıl hayranlarını ekranlara kilitledi. Muhteşem Yüzyıl 125. son bölüm ile izleyicisine çok duygusal anlar yaşatıyor. Muhteşem Yüzyıl 125. son bölüme Şehzade Mustafa'nın ardından Şehzade Cihangir'in ölüm sahnesi damga vuruyor. Süleyman, Cihangir’in isteği ile şok olur. Rüstem Paşa nasıl bir tercih yapıcak?  Peki Muhteşem Yüzyıl 125.son bölümde başka hangi gelişmeler yaşanıyor? Muhteşem yüzyıl 125. son bölüm izle. Muhteşem Yüzyıl 125. son bölümü bugun.com.tr'den izleyebilirsiniz...

MUHTEŞEM YÜZYIL 125. BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


 
Muhteşem Yüzyıl 125. bölümde neler yaşandı?

Şehzade Cihangir ölüme yatıyor!

Mustafa’nın yasını tutan Cihangir yemeden içmeden kesiliyor! Süleyman çaresizlik içinde oğlu için çırpınıyor. Hürrem ise Cihangir için endişeleniyor. Bayezıt’ın annesine olan öfkesi dinmiyor. Can derdine düşen Rüstem’in korkuları gerçek oluyor. Mustafa’nın intikamını almak isteyen dostlarından biri payitahta dönüyor. İsyancılarla birlikte Rüstem’in sarayını kuşatıyor. Rüstem ve Mihrimah’ı cendereden Bayezıt kurtarıyor. Cihangir’in çığlıkları tüm ordugahı sararken, Süleyman oğlunun acılarına son veriyor! Hürrem ve Süleyman bir kez daha evlat acısıyla sınanıyor. Hürrem Cihangir’in ölümüyle yıkılırken, Süleyman ruhunu iyileştirmeye çalışıyor. Hürrem’in hayatta kalan iki oğlu Selim ve Bayezıt arasında tahta çıkabilmek için amansız bir savaş başlıyor.                                                      

Cihangir, Mustafa’nın ölümünden duyduğu acıyla yemek yemeyi reddeder. Süleyman oğlunun iyileşmesi için çabalar. Hürrem ise Cihangir’in durumunu içten içe hisseder.

Mustafa’nın dostlarından biri şehzadenin intikamını almak için payitahta gelir. Rüstem’in Üsküdar’daki sarayda saklandığını öğrenir ve isyancılarla birlikte sarayı basar. Sarayda sıkışıp kalan Rüstem ve Mihrimah ölümle burun buruna gelir.

Mihrimah ve Rüstem’i bu durumdan kurtaran Bayezıt olur. İsyancıların karşısına çıkan Bayezıt, ortalığı sakinleştirip halkın sevgisini kazanır. Rüstem’in çok değer verdiği biri kaçırılır. Rüstem kendi hayatı ile sevdiği kişinin hayatı arasında bir seçim yapmak zorundadır.

Cihangir’in durumu gittikçe kötüleşir. Oğlunun acısına dayanamayan Süleyman, Cihangir’in isteği ile şok olur. Cihangir’in hastalığını öğrenen Hürrem ise ordugaha doğru yola çıkar.

Cihangir’in ölümüyle, Hürrem ve Süleyman bir kez daha evlat acısını yaşarlar. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bayezıt ve Selim ise hayatta kalabilmek için savaşmak zorundadır....

 MUHTEŞEM YÜZYIL 125. BÖLÜM FRAGMAN İZLE

MUHTEŞEM YÜZYIL124. BÖLÜMÜN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN
MUHTEŞEM YÜZYIL 124. SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?


Şehzade Mustafa’nın ölümü herkesi yasa boğuyor

Mustafa’nın üzerinden çıkan mektup, Süleyman’ı kahrediyor. Cihangir’in feryadı tüm ordugahı sararken,  babasına verdiği sözün hesabını soruyor. Yeniçerilerin öfkesinden zor kurtulan Rüstem, vezir-i azamlıktan azlediliyor. İstanbul’da halk ve asker Hürrem ve Rüstem’e karşı isyan başlatıyor. Mahidevran  oğlunun ölüm haberiyle sarsılıyor. Mihrünnisa ise Mustafa’dan sonra oğlu Mehmet’in hayatı için savaşıyor. İlk anda düşmanını alt etmenin zaferini yaşayan Hürrem, Mustafa için gözyaşı döküyor. Süleyman ise Mustafa’nın hayali ile boğuşuyor!                                                   
Süleyman Mustafa’nın üzerinden çıkan mektubu okur...

MUHTEŞEM YÜZYIL 123. YENİ BÖLÜM 1. FRAGMAN İZLEMUHTEŞEM YÜZYIL 123. YENİ BÖLÜM 2. FRAGMAN

Muhteşem Yüzyıl 123. son bölümde neler yaşanmıştı?

Şehzade Mustafa ölüme yürüyor!

Mustafa’nın ölümüne hükmeden Süleyman, sessizliğe bürünüyor. Mustafa, Süleyman’dan gelen emirle ordugaha çağırılıyor. Süleyman’ın halinden korkan Hürrem ise Mustafa’nın sona yaklaştığını anlıyor. Herkes Mustafa’nın ordugaha gitmesini engellemeye çalışırken, Mustafa babasının kendisine kıyacağına inanmak istemiyor!  Cihangir, babasından Mustafa’yı öldürmeyeceğine dair söz alıyor! Atmaca ve Taşlıcalı Mustafa’dan gizli bir isyan tertip ediyor. Son anda ihaneti anlayan Atmaca, ölümle burun buruna geliyor.Ve şehzade Mustafa çadıra giriyor.

Süleyman kararını vermiştir!
Süleyman verdiği kararın ağırlığıyla sessizliğe bürünür. O’nun bu hali Hürrem’i korkutur. Cihangir ve Bayezıt, Süleyman’ı Mustafa’ya tuzak kurulduğuna ikna etmek ister. Süleyman ise kararını vermiştir.

Süleyman Mustafa’yı ordugaha çağırır.Mahidevran ve Nisa, Mustafa’nın Süleyman’ın karşısına çıkmasını engellemeye çalışırlar. Mustafa, babasının kendisini öldüreceğine inanmak istemez.

Hain Kim?
Atmaca ve Taşlıcalı, Mustafa’dan habersiz bir isyan hazırlar. Atmaca ordugaha gidip, yeniçeri ağalarını plandan haberdar eder. Mustafa asla o çadıra girmeyecektir. Ancak içlerindeki hainden haberleri yoktur.

Mustafa, babasının kendisine kıyacağına inanmak istemiyor!
Cihangir, Süleyman’dan abisini öldürmeyeceğine dair söz alır. Şehzade Mustafa ordugaha gelir. Çadırına üzerinde Süleyman’ın Mustafa’yı öldüreceği yazan bir not atılır. Mustafa kuşkulansa da Cihangir’den aldığı sözle babasına olan inancı artar.

Mustafa babasının çadırına yürürken, Atmaca kendilerine ihanet edildiğini anlar. Mustafa çadıra girer. Dilsiz cellatları görünce babasının kendisinden vazgeçtiğini anlayan Mustafa için artık çok geçtir.....

MUHTEŞEM YÜZYIL 122. BÖLÜM TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINMUHTEŞEM YÜZYIL 121. BÖLÜMÜN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN